• چرا بروکر اوربکس؟

اوربکس یکی از بروکرهای با سابقه اروپایی است که از سال 2010 در بازارهای جهانی فعالیت دارد. کیفیت خدمات مطلوب این بروکر به معامله گران ایرانی، رگوله های معتبر، سرعت خوب اجرای سفارش ها و پشتیبانی قابل قبول باعث شده تا این بروکر محبوبیت زیادی در بین معامله گران ایرانی پیدا کند.


آموزش گام به گام نحوه ثبت نام در بروکر اوربکس

1. برای ثبت نام در این بروکر ابتدا از طریق کلیک بر روی لینک زیر وارد صفحه باز کردن حساب در سایت این بروکر شوید؛ اما پیش از آن باید به این نکته توجه داشته باشید که برای ورود به صفحه سایت می بایست وی پی ان خود را فعال نمایید.

 • برای ورود به صفحه مورد نظر اینجا کلیک نمایید

2. پس از ورود به سایت با صفحه زیر روبرو می شوید.


3. پس از تکمیل اطلاعات فوق وارد صفحه زیر می شوید که ضمن اعلام موفقیت آمیز بودن این مرحله، از شما خواسته می شود به ایمیلی که وارد نموده اید سر زده و برای تایید ایمیل، بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید. توجه داشته باشید اطلاعاتی که در این مرحله وارد می نمایید حتما مطابق با مدارک هویتی شما باشد.


4. ایمیلی که برایتان ارسال شده حاوی 2 لینک مطابق تصویر زیر می باشد. کافی است بر روی لینک اول کلیک نمایید تا تائید ایمیل تان تکمیل شود. چنانچه در باز کردن صفحه مورد نظر با کلیک بر روی لینک اول با مشکل مواجه شدید، لینک دوم را کپی و در مرورگر خود جای گذاری نمایید.5. پس از تائید ایمیل پیام زیر به شما نمایش داده می شود.6. در مرحله بعد برای تعیین پسورد ورود به اکانت کاربری خود، بر روی کلمه here در تصویر فوق کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شده و ایمیل و حروف کپچا را در باکس خواسته شده وارد نمایید.


7. سپس شما وارد صفحه زیر شده و ایمیلی حاوی لینک تعیین رمز عبور جدید برایتان ارسال می شود.


8. در این مرحله مجددا به ایمیل خود سر زده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.


9. همانطور که مشاهده می کنید در صفحه باز شده از شما خواسته شده تا رمز عبور جدید خود را وارد نمایید.


10. هم اکنون شما می توانید از طریق وارد نمودن ایمیل و پسورد خود وارد پنل کاربری خود شوید.


11. تا اینجا شما یک حساب کاربری در بروکر اوربکس دارید. اما جهت احراز هویت خود می بایست مراحل زیر را دنبال نمایید. توجه داشته باشید تا پیش از تکمیل فرآیند احراز هویت اقدام به واریز وجه نکنید؛ چرا که موجودی شما تا پایان تایید نهایی هویت تان، قفل شده و امکان برداشت نخواهید داشت. 


مراحل احراز هویت در بروکر اوربکس

1. پس از تکمیل ثبت نام و ورود به پنل کاربری خود، با صفحه زیر روبرو خواهید شد.


2. با کلیک بر روی شماره 1 (choose account type) صفحه زیر به شما نمایش داده می شود تا ضمن اطلاع از شرایط حساب های مختلف، نوع حساب مورد نظرتان را انتخاب نمایید. همانگونه که مشاهده می کنید چنانچه سرمایه شما کمتر از 500 دلار است، ناگزیر از انتخاب حساب استارتر هستید. توصیه دانشکده علم و ثروت این است که ترجیحا با سرمایه کمتر از 1000 دلار اقدام به معاملات حقیقی نکنید و ترجیحا از حساب های پرمیوم و یا آلتیمیت این بروکر استفاده نمایید.


3. پس از انتخاب نوع حساب، وارد صفحه ای می شوید که از شما میخواهد اطلاعات هویتی خود را تکمیل نمایید. در این مرحله هم توجه داشته باشید حتما مشخصات وارد شده با مدارک هویتی شما یکسان باشد. در تصویر زیر راهنمای بخشی از فرم مورد نظر را مشاهده می نمایید. در بخش (full adress) آدرس محل سکونت خود را وارد نمایید (آدرس در زبان انگلیسی از آخر به اول، یعنی از پلاک منزل به کشور نوشته می شود). ضمنا چنانچه قصد افتتاح حساب با موجودی بالای 500 دلار در بروکر اوربکس را دارید، در صورت تمایل می توانید در پاسخ به سوال 

(?have you been introduced by orbex client)

گزینه yes را انتخاب نموده و در فیلد بعد عدد 1001299 را وارد نمایید تا  از 20% تخفیف و موجودی بالاتر  از 2000 دلار از 50% تخفیف اشتراک کانال Vip علم و ثروت با موضوع تحلیل و سیگنال بازارهای فارکس و سهام بهره مند شوید. برای اطلاع بیشتر درباره کانال vip علم و ثروت اینجا کلیک کنید.


4. در ادامه شما می بایست اطلاعاتی مربوط به حساب معاملاتی تان و میزان تجربه خود در بازارهای مالی را مطابق با تصویر زیر وارد تعیین نمایید.


5. همانگونه که مشاهده می کنید، در بخش بعد از شما سوال هایی درباره میزان درآمد و شغل شما پرسیده می شود.


6. در نهایت مطابق تصویر زیر مدارک هویتی خود را بارگذاری نمایید.7. پس از انجام مراحل فوق، تیک های مربوطه را مطابق با تصویر زیر فعال نموده و بر روی گزینه save کلیک نمایید.


8. تبریک. شما تمامی مراحل ثبت نام و تائید هویت خود را انجام داده اید. اکنون باید منتظر تایید مدارک ارسال خود باشید. به محض احراز هویت ایمیلی به شما مبنی بر تکمیل فرآیند تائید هویت همراه با نام کاربری و رمز عبور حساب معاملاتی تان به شما ارسال خواهد شد. 

در ادامه با نحوه باز کردن حساب دمو، اتصال حساب به پلتفرم معاملاتی متاتریدر و واریز و برداشت از بروکر اوربکس را خدمتتان آموزش خواهیم داد.


آموزش باز کردن حساب دمو در بروکر ORBEX


1. برای باز کردن حساب دمو در بروکر اوربکس، VPN خود را روشن نموده و اینجا کلیک کنید. پس از کلیک بر روی لینک مربوطه وارد صفحه زیر می شوید. 

 • نکته مهم : توصیه می شود حتما مشخصات حساب دمو خود را مطابق با حساب واقعی که تصمیم دارید در آینده فعال نمایید تطابق دهید تا به صورت دقیق تر بتوانید اشکالات خود را شناسایی و برطرف نمایید. به عنوان مثال چنانچه قصد دارید نهایتا با 1000 دلار در بازار فارکس کار کنید،موجودی حساب دمو خود را نیز 1000 دلار شارژ کنید. چرا که در این حالت میزان موفقیت خود را به صورت دقیق تر می توانید ارزیابی کنید.
 • طبق نکته قبل بهتر است برای حساب کمتر از 500 دلار نوع حساب را STARTER، حساب کمتر از 25 هزار دلار PREMIUM و برای حساب بالای 25 هزار دلار  ULTIMATE انتخاب نمایید.
 • ارز پایه را USD انتخاب کنید.

2. سپس روی SUBMIT کلیک کرده تا اطلاعات حساب دمو شما ثبت شود. سپس برای وریفای ایمیلتان، وارد صندوق ورودی و یا هرزنامه ایمیل خود شده و بر روی لینکی که برایتان ارسال شده کلیک کنید تا وارد صفحه ای مشابه زیر شوید. در این صفحه رمز عبور خود را انتخاب نمایید. بهتر است رمز عبور ترکیبی از حروف لاتین بزرگ و کوچک، نماد و اعداد باشد.3. پس از تعیین پسورد وارد صفحه زیر می شوید. در این صفحه اکانت خود را انتخاب میکنید تا وارد پنل کاربری حسابتان شوید.4. تبریک ... هم اکنون حساب دمو شما ساخته، نام کاربری و رمز عبور جهت اتصال به متاتریدر برایتان ایمیل و پنل کاربری شما در دسترس می باشد. در ادامه می توانید نحوه اتصال حساب دمو و ریل، به پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 را مشاهده نمایید.نحوه اتصال حساب معاملاتی به متاتریدر 4

1. ابتدا در پنل کاربری خود بر روی گزینه DOWNLOADS کلیک نمایید.2. سپس متاتریدر را دانلود نموده و مراحل نصب را تکمیل نمایید.3. پس از تکمیل مراحل نصب، متاتریدر را باز نموده و از طریق فیلد FILE گزینه OPEN AN ACCOUNT را انتخاب کنید.4. در صفحه باز شده با توجه به دمو یا ریل بودن حساب معاملاتی خود، گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و بر روی NEXT کلیک کنید.5. در صفحه جدید، گزینه EXISTING TRADE ACCOUNT  را انتخاب نموده و شماره حساب و رمز عبور حساب معاملاتی دمو یا ریل خود که برایتان ایمیل شده است را وارد نمایید( توجه داشته باشید نام کاربری و رمز عبور پنل کاربری شما، که متشکل از ایمیل و پسوردی است که در ابتدای تشکیل حساب خودتان تعیین کرده اید، با شماره حساب و رمز عبوری که در این صفحه از شما خواسته می شود، متفاوت است. این شماره حساب و پسورد به صورت جداگانه برای شما ایمیل شده است). 6. تمام ... هم اکنون حساب معاملاتی شما به متاتریدر متصل شده است و می توانید اقدام به معامله نمایید.واریز و برداشت در بروکر اوربکس

 برای واریز و برداشت در بروکرها معمولا سه راه عمده وجود دارد.

 1. واریز و برداشت ریالی 
 2. واریز و برداشت از طریق پول های الکترونیک همانند پرفکت مانی و وب مانی 
 3. واریز و برداشت از طریق کریپتوکارنسی ها و یا همون رمزارزها

بروکر اوربکس نیز همانند اغلب بروکرهای معتبر، از این قضیه مستثنی نبوده و به شما امکان واریز و برداشت از طریق تمام روش های فوق را می دهد. تنها نکته حائز اهمیت در این مورد این است که در تمام بروکرها، از هر طریق واریز داشتید تنها از همان طریق نیز امکان برداشت خواهید داشت. به عنوان مثال اگر واریز ریالی داشته اید نمی توانید از بروکر خود درخواست برداشت پول الترونیک و یا رمزارز دهید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با هر کدام از این روش ها بیشتر آشنا شوید و نحوه استفاده از آن ها برای واریز و برداشت خود را بیاموزید.


الف) واریز و برداشت ریالی :

1. مزایا و معایب این روش :

 • آسان ترین روش برای واریز و برداشت در هر بروکر، معمولا واریز و برداشت ریالی است. در این روش شما از طریق یک سایت واسط پرداخت های خود را از طریق حساب های ریالی و کارت خود انجام داده و آن سایت بروکر شما را به صورت دلاری شارژ می نماید. شاید تنها عیب این روش زمانی است که می خواهید پول خود را از یک بروکر به بروکر دیگری انتقال دهید. در این حالت ناچار هستید پول خود را ابتدا به ریال تبدیل نموده و سپس مجددا از طریق سایت های دیگر اقدام به شارژ بروکر جدید نمایید. حال شاید بپرسید عیب این کار کجاست؟ در پاسخ باید گفت که تبدیل پول به ریال و تبدیل مجدد آن به دلار به منظور شارژ بروکر جدید، شما را با چند مشکل روبرو می کند.
 1. کارمزد انتقال شما را به نسبت سایر روش ها بالا می برد. بدین معنا که اگر بخواهید از طریق رمزارزها و پول های الکترونیک، پول خود را به بروکر جدید انتقال دهید کارمزد کمتری متوجه شماست.
 2. در حین واریز و برداشت، نوسانات نرخ ارز ممکن است باعث زیان شما شود.
 3. سایت های واسط معمولا با بروکرها خاص و محدودی کار می کنند. بنابراین معمولا برای واریز ریالی به بروکر جدید، ناچار به انتخاب یک سایت واسط معتبر دیگر و تکمیل فرآیند احراز هویت در آن سایت خواهید بود و این امر زمان و انرژی زیادی از شما می گیرد.

2. نحوه واریز و برداشت ریالی در بروکر اوربکس :

2-1. شما برای واریز و برداشت ریالی در بروکر اوربکس می توانید از سایت هایی همچون وی شارژ و اوربکسترا استفاده نمایید. می توانید با کلیک بر روی نام دو سایت ذکر شده، شرایط و قوانین و قیمت ها را با هم مقایسه نمایید و به انتخاب خود از خدمات هر کدام از این سایت ها استفاده کنید. پس از ثبت نام هم فایل راهنمای واریز و برداشت برای شما ارسال شده و هم می توانید از پشتیبانان هر کدام از سایت ها برای برطرف شدن سوالات و ابهامات خود مشورت بگیرید.

2-2. در صورتی که از سایت اوربکسترا استفاده می کنید، در هنگام واریز مراقب باشید که شماره حساب خود را به درستی وارد نمایید و به اشتباه شماره حساب دیگری را وارد ننمایید.2-3.  شماره حساب خود را می توانید در صفحه اصلی پنل کاربری خود در بروکر اوربکس، زیر عبارت ORBEX WALLET مشاهده نمایید. شماره حساب شما متشکل از 15 رقم می باشد.